egneqhhmm0b4

مشاوره کسب و کار چیست و چرا برای کسب و کار شما ضروری است؟

مشاوره به معنی دریافت کمک حرفه ای و کسب اطلاعات لازم از افرادی است که صاحب تخصص و دانش در زمینه ی خاص هستند. دریافت اطلاعات و کسب مشاوره در همه ی زمینه می تواند کارساز و کارگشا باشد؛ مسائل پزشکی، درمانی، تحصیلی، علمی، خانوادگی، حقوقی، کسب و کار و غیره مواردی است که دریافت خدمات مشاوره ای می تواند در حل مشکل آن مفید باشد. مشاوره کسب و کار یکی از انواع مشاوره، راهنمایی و دریافت اطلاعات محسوب می شود. اگر نیاز دارید کسب و کار یا استارت آپی راه اندازی کنید، به شما پیشنهاد می دهیم قبل از شروع، از افراد ذی صلاح و صاحبت تخصص، مشاوره و راهنمایی بگیرید.

همیشه شروع سخت و طاقت فرسا ست:

راه اندازی و شروع یک کسب و کار، یکی از چالش هایی است که در پیش روی افراد جامعه امروز به خصوص قشر جوان قرار دارد.

اگر چه رویای داشتن یک کسب و کار موفق و درآمد زا، بسیار وسوسه انگیز و جالب است اما داشتن یک رویا، به تنهایی تضمینی برای موفقیت نیست. راه اندازی استارت آپ و کسب و کاری جدید، جدا سخت و طاقت فرسا است. یک اشتباه کوچک در شروع کسب و کار می تواند شما و سرمایه تان را تا مرز نابودی بکشاند و زحمات شما را به راحتی هدر بدهد.

دریافت خدمات مشاوره ای چراغ روشنی را در مسیر پیشرفت کسب و کار فراهم خواهد کرد.

همه ی کسب و کار در شروع کار یا میانه راه، به مشکلات و چالش هایی برخورد می کنند که برای رفع آن نیاز به دریافت  مشاوره و راهنمایی دارند. استفاده از خدمات مشاوره ای باعث می شود، بهره وری و موفقیت در کسب و کار شما افزایش یابد.

دریافت خدمات مشاوره ای در شروع کار، باعث می شود، مسیر پیش رو، روشن و قابل پیش بینی باشد و زمانی که شما در مسیر و چالش های پیش رو قرار گرفتید، بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

dq67agospx40

یک کسب وکار رقیب، نزدیکی کسب وکار من افتتاح شده است!

زمانی‌که یک کسب وکار رقیب در نزدیکی شما افتتاح شود، احتمالا نتیجه مثبت گرفتن از این موقعیت به ظاهر منفی سخت خواهد بود. اما همه چیز آنقدرها هم که در ابتدا به نظرمی‌آید، غم‌انگیز نیست. روش‌هایی برای حفاظت از کسب وکار شما وجود دارد و حتی شما می‌توانید از این چالش غیر منتظره سود ببرید.

اگر شما گاهی اوقات تجارت کرده باشید، شما تعدادی مزیت کلیدی شامل اعتبار، موقعیت ثابت در بازار و مجموعه مشتریان وفادار دارید. رقیب شما هنوز در ابتدای راه و ایجاد حس اعتماد به نفس در خود قرار دارد. اگر شما کارمندانی دارید، شناخت آنها از کسب وکار شما و مشتریان آن به شدت سودمند است.

انجام این کار می‌تواند دشوار باشد، اما تاثیر رقیب را روی فروش شما افزایش می‌دهد. واقع‌بین باشید. پی ببرید آنها چه محصولات و خدماتی و با چه کیفیت و قیمتی سفارش می‌دهند. ارائه خدمات به مشتری آنها چه قدر خوب است؟

اطمینان داشته باشید که رقیب شما چه چیزی را به عنوان نقاط قوت کلیدی و نقاط فروش آنها می‌بیند؟ اینها حوزه‌های کلیدی هستند که باید در آن رقابت کنید. به وبسایت آنها و هر ابزار تبلیغاتی و بازاریابی آنها به عنوان یک مدرک نگاه کنید. اگر آنها فروشگاه دارند، انجام یک ماموریت مرموز کشف حقیقت را متعهد شوید. احتمالا حتی قادر خواهید بود تعدادی نکته را هم از آن برداشت کنید.

بلاگ و پروفایل رسانه‌های اجتماعی آنها را برای نظرات بررسی کنید تا یک احساسی را نسبت به جامعه‌ای که آنها و اعتبار برند آنها ساخته‌اند، دریافت کنید.

مراقبت از مشتریان فعلی حیاتی است. آنها بازار هدف رقیب شما خواهند بود. روابط خود را با آنها بسازید. اگر امکان دارد با شخصیت‌تر، مراقب‌تر، انعطاف‌پذیرتر باشید. تلاش کنید ارزش بهتری را برای سرمایه و ارائه بهبود یافته خدمات به مشتری فراهم کنید. اگر امکان‌پذیراست، به پیشنهادات ارزان قیمت برای مثال به شرایط یا تخفیف‌های اعتباری بهبود یافته توجه داشته باشید. مشتریان راضی تمایل دارند مشتریان وفاداری شوند. (آنها هم‌چنین، بیشتر تمایل دارند تا به دیگران در مورد شما بگویند.)

مواجه شدن با یک رقیب جدید، شما را وادار به ارزیابی کسب وکار شما می‌کند. یک تحلیل SWOT انجام دهید. به طور مشخص، شما نیاز به وحدت و افزودن به نقاط قوت خود و متمرکز ماندن بر فرصت‌های خود دارید. سعی کنید در مواردی که خوب نیستید، خود را ارتقا دهید و بررسی کنیدکه آیا استراتژی شما برای مقابله با تهدیدات، هنوز مناسب است. در یک کلام، شما به تحلیل کسب و کار نیاز دارید.

این، تنها مربوط به مراقبت از مشتریان فعلی نمی‌شود. چندین مورد ساده دیگر وجود دارد که باید برای پیروزی بر رقبا انجام دهید. نحوه بازاریابی کسب وکار خود را بررسی کنید. شاید یک بازنگری کاملا احتیاج باشد. شاید برای شما چاپ بروشور یا قراردادن یک تبلیغ جدید، احتمالا در پشت یک محصول جدید، ساده باشد. همه فرصت‌های رایگان برای تبلیغ کسب و کار خود را نادیده نگیرید.

برای اکثر کسب وکارها، ظاهر حیاتی است. ظاهر روی احساس مشتری تاثیر می‌گذارد. احتمالا رقیب شما در محیط‌های تازه آراسته یا مرمت شده فعالیت خواهد کرد. اکنون زمان خوبی برای گردگیری یا تمیز کردن محل کار خود با رنگ آمیزی تازه و مبلمان جدید هست. همچنین باید به سراغ مدیریت فرایند های کسب و کار بروید.

پشتیبانی کردن از کارمندان شما ضروری است. به آنها اجازه دهید تا از نگرانی‌های شما مطلع شوند و نقشی در بهبود کسب وکار شما داشته باشند. از ایده‌های آنان بپرسید.

شاید شما ترسی نداشته باشید. شاید یک فضای کافی در بازار برای هر دو کسب وکار وجود داشته باشد. به هرحال، یک پایان شاد ممکن است قطعیت نداشته باشد؛ به‌خصوص اگر رقیب شما یک بخشی از یک سازمان بزرگتر باشد یا به طور قابل توجهی، در روش‌های دیگر برتر باشد. اگر شما فکر می‌کنید که احتمالا ضربه سختی خواهید خورد، اکنون زمان آن است که به تنوع‌سازی، تغییر مکان یا فروش کامل محصولات دوباره فکر کنید.

منبع این مطلب:

https://www.marketingdonut.co.uk/marketing-strategy/swot-analysis/a-competitor-has-opened-up-near-my-business

tsgvt5jfzki4

مشاوره کسب و کار از صفر تا صد به طور کامل

مشاور کسب و کار چیست ؟

شاید برای پی بردن به تعریفی جامع از مشاوره کسب و کار و آشنایی با مشاور کسب و کارنخست باید، شخص خود مشاور را برایتان تعریف کنیم. اصلا مشاور کسب و کارکیست؟ و قرار است چه کاری برای شما انجام دهد که شما نتوانسته اید با نمیتوانید آن را انجام دهید؟ آیا او قرار است کسب و کارشما را از ورشکستگی نجات دهد یا معجزه کسب و کارشما باشد؟ اینکه مشاوره کسب و کارکیست و چه میکند نیازمند تعریف شغل و حرفه شما است و سپس نیازمند تعریف وظایف فرد یا گروهی است که قرار است در غالب مشاور به رشد و توسعه کسب و کارشما کمک کند.

ay737vapqtid

مشاوره مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) و خروجی‌های آن

مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) چیست؟

هر سازمان و کسب و کاری دارای مجموعه‌ای از فرآیندهای کاری مانند فرایندهای مالی، انبارداری، خرید، فروش، بازاریابی و … است. این فرآیندها توسط کارکنان و تحت نظر مسئولین فرآیند انجام می‌شوند. حتما اگر مسئولیت مدیریت در سازمان، شرکت یا کسب و کاری داشته باشید تا به حال پیش آمده است که متوجه اختلال در انجام فرآیندها شده باشید. به عنوان مثال ممکن است مدت زمان انجام فعالیت‌ها بیش از حد طولانی شود، دوباره کاری‌ها زیاد شده باشند، هزینه انجام فرآیندها افزایش پیدا کرده باشد و … که فقط یکی از این‌ مشکلات برای کاهش بهره‌وری یک سازمان در محیط‌های کسب و کاری امروزی کافی است! اما راه حل چیست؟

Untitled

چگونه می‌توان از سرمایه‌گذاری جمعی برای پیشرفت کسب و کار استفاده کرد؟

سرمایه‌گذاری جمعی، یک روش به شدت مشهور افزایش اعتبار مالی برای پیشرفت کسب و کار می‌باشد. متیو مدیر اجرایی Echo Products، در مورد سرمایه‌گذاری جمعی و بهره بردن کسب و کار خود از آن توضیح می‌دهد.

سرمایه‌گذاری جمعی، چندین نوع مختلف از منابع مالی در بسترهای مختلف پیشنهاد می‌دهد. گزینه‌های اصلی، سرمایه‌گذاری منصفانه و سرمایه‌گذاری محصولی یا مقلدانه می‌باشد. ما از هر دوی آنها استفاده کردیم. در سال 2015، 150000 یورو با استفاده از سرمایه‌گذاری جمعی منصفانه سرمایه‌گذاری کردیم و در حدود 500000 دلار هم با استفاده از سرمایه‌گذاری جمعی محصولی استفاده کردیم.

هر دوی این روش ها، هدف مشترکی در سرمایه‌گذاری جمعی دارند. هدف این است که شما فقط محصول خود را به جمعی معرفی کنید و از آنها تقاضای حمایت کنید.

موفقیت در سرمایه‌گذاری جمعی

در این‌جا، سه نکته ضروری در مورد زمان درست برای جستجوی سرمایه‌گذاری جمعی بیان شده است:

  1. این سرمایه‌گذاری چه سودی برای من دارد؟ این سوالی است که حامیان و سرمایه‌گذاران می‌پرسند. آنها دارایی خود را به امید وعده موفقیت، بدون هیچ تضمینی می‌دهند. پس این دارایی، برای آنان ارزش زیادی دارد. گرچه یک تخفیف هیجان‌انگیز یا محصول منحصر به‌فردی را پیشنهاد می‌دهید که سرمایه‌گذاران قبل از معروف شدن آن در بازار، می‌توانند اولین مالک آن باشند؛ ولی شما باید از شفاف بودن مسیر و عبارت ارزشی خود مطمئن باشید.
  2. از آنها تقاضا می‌کنید تا به شما ایمان بیاورند! هرگز این را فراموش نکنید. اولین اسلاید از هر ارائه‌ای، باید یک معرفی شفاف از شرکت یا محصول شما باشد. اما اسلاید دوم بهتر است در مورد شما باشد. شما چه کسی هستید؟ تجربیات شما چیست؟ چه چیزی شما را به دنبال این پروژه خاص هدایت کرده است؟
  3. مسولیت پذیر باشید و به دارایی سرمایه‌گذاران احترام بگذارید. هر حامی کمک می‌کند تا به هدف خود نزدیکتر شوید. با هر فردی به طور شخصی رفتار کنید و آنها شما را در خلال معوقات و چالشها پشتیبانی خواهند کرد و آنها هم احساس مشارکت در موفقیت شما می‌کنند.

آیا شما خواسته‌های مشتریان خود را پیشنهاد می‌دهید؟

بسیاری از افراد، شرکت‌های خود را به دلیل تعقیب نا آگاهانه از خواسته‌ها و ناخواسته‌های مشتریان از دست می‌دهند. ضروری است هر آنچه که می‌فروشید، براساس تمرکز روی مشتریان خود باشد.